bot-nemagnit
viber

К сожалению, мы не в офисе. Давайте мы перезвоним вам в рабочее время.

Вкажіть свій номер телефону і ми Вам Зателефонуємо протягом найближчого часу

0 сек

Або пишіть нам у Viber viber

Мы обязательно Вам перезвоним!

Олово чисте

Олово - пластичний, ковкий і легкоплавкий блискучий метал сріблясто-білого кольору.

Олово чисте, цікаві факти, особливості металу

Олово чисте – легкоплавкий метал, просте неорганічне речовина. Природно, як і будь-яка хімічна речовина, має своє законне місце в періодичній таблиці, колись приснилося великому Менделєєву, а також і свою назву «Sn» (станнум – «stannum»), що на латині означає – стійкий і міцний.

Перевірити метал на чистоту можна дуже просто – зігніть паличку з олова, і ви почуєте характерний звук, як ніби сніг скрипить під ногами. Пояснюється це просто: окремі кристали труться одна об одну, показуючи, що метал чистий (до 95% олова).

Як були відкриті дивовижні властивості олова

Як і багато відкриттів, історія розуміння властивостей металу досить трагічна. 1910 рік, англієць Роберт Скотт, який досліджує Південний Полюс, споряджає експедицію в ті місця, де людина ще жодного разу не був.

Подорож по Антарктиці було довгим і небезпечним, для того, щоб можна було повернутися всім живими, було прийнято рішення залишати деякий запас продуктів і гасу в своєрідних «складах». Але ось, коли прийшов час на зворотному шляху скористатися запасами, виявилося, що в каністрах немає гасу, а значить немає можливості ні зігрітися, ні приготувати їжу.

Було вирішено йти до наступного складу, але і там мандрівників зустріла та ж проблема: порожні каністри, що витік гас. Таке трагічний збіг обставин призвів до загибелі всієї експедиції – тоді ще ніхто не знав, що бляшана каністра, запаяна оловом, на морозі «захворіла», так як олово при мінусовій температурі змінює структуру і стає надзвичайно крихким, і зіткнувшись з іншим металом, також робить його «хворим».

Чисте олово на морозі стає тьмяним і сірим, після чого стає просто трухою. Дане явище, зване «олов’яної чумою», і погубило експедицію Скотта.
«Олов’яна чума», поки про неї не стало відомо вченим, принесла чимало проблем. Так, під час наполеонівської навали на Росію, в сильні морози у французьких солдатів олов’яні ґудзики просто кришилися.

А в петербурзькому музеї Олександра Суворова, після того, як суворою зимою сталася поломка опалення, грунтовно постраждала колекція олов’яних солдатиків – вони просто стали трухою.

Для того, щоб пояснити явище «олов’яної чуми» вчені провели рентгенівський аналіз речовини, який показав – олово має кристалічні форми, які отримали назву біле, сіре, чорне олово.

Олово біле відрізняється пластичністю, воно може бути таким тільки, коли температура, що називається, кімнатна, з незначними відхиленнями. Плюс 13 градусів, і речовина починає втрачати свої металеві властивості, стає «сірим» оловом.

При мінусових температурах (мінус 33 С), метал розсипається, перетворюючись на потерть. Чисте олово має низьку механічну міцність при кімнатних температурах.

Постійно закуповуємо олово брухт.

Актуальна ціна на олово брухт кожен день публікується у розділі Прайс-Лист.

Повернутись назад

Якщо Вам сподобалася наша сторінка, поділіться нею з друзями в соціальних мережах: